USPRAWNIANIE

Diagnoza

Gdy pacjent zgłasza się do nas bezpośrednio i nie posiada skierowania, odbywa konsultację z zespołem lekarsko-fizjoterapeutycznym – podstawą jakichkolwiek działań w kierunku poprawienia sprawności pacjenta jest właściwa diagnoza.

Biorąc odpowiedzialność za proces usprawniania i rehabilitacji oraz jego końcowe efekty, zawsze dokonujemy wstępnej oceny stanu zdrowia naszego klienta. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, mamy możliwość wykonania badań tomograficznych, rezonansu magnetycznego, a także wszystkich rodzajów USG. Po dokładnym zdiagnozowaniu problemu, ustalany jest plan postępowania rehabilitacyjnego.


Rehabilitacja i usprawnianie

Na naszych stronach używamy wymiennie określeń „rehabilitacja” oraz „usprawnianie”. Dzieje się tak dlatego, że większość osób nie zna niuansów odróżniających te określenia. Jednak w naszej praktyce „rehabilitacja” i „usprawnianie” oznaczają co innego.

Rehabilitacja ruchowa w której się specjalizujemy, to kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby, która z różnych przyczyn nie jest w pełni sprawna. Ma ona na celu przywrócenie takiej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej. Rehabilitację należy rozpocząć jak najwcześniej oraz wdrażać ją kompleksowo i tak długo, jak będzie to potrzebne.

Usprawnianie jest zagadnieniem szerszym i choć mieści w sobie definicję rehabilitacji, nie musi dotyczyć osób z niesprawnościami w powszechnym rozumieniu tego słowa. Usprawnić możemy również zdrowego człowieka, który chce polepszyć swoją sprawność, przywrócić dawne możliwości organizmu czy osiągać lepsze wyniki sportowe. Właściwie przeprowadzony proces usprawniania ułatwia treningi, pracę i codzienną aktywność fizyczną.


Ortezy

Ortezy VASYLI to unikalne i opatentowane aparaty ortopedyczne, zaprojektowane przez podiatrę Philipa Vasyli. Umożliwiają korekcję kończyn dolnych do ich naturalnej osi. Ortezy zapewniają długotrwałą ulgę w przewlekłych dolegliwościach i są wykorzystywane w leczeniu chorób takich jak:

  • stopa płasko-koślawa,
  • paluch ograniczony,
  • palce młoteczkowane,
  • buniony, modzele,
  • bóle śródstopia,
  • bóle pięty,
  • bóle łydek, kolan i bioder,
  • bóle krzyża.

Ortezy VASYLI można kupić w placówkach Evomed Terapia!