Medycyna sportowa

Diagnostyka funkcjonalna

Diagnostyka sportowca to badanie bardzo specyficzne i składające się z trzech etapów:

  1. Test funkcjonalny FMS (Functional Movement Screen) – pozwala ocenić ograniczenia w rozwoju motorycznym, jakie prezentuje zawodnik danej dyscypliny. Określamy najsłabsze punkty i badamy, w jaki sposób można usprawnić zawodnika – tak, aby osiągał jeszcze lepsze wyniki. Nasze narzędzie to Functional Movement Screen, czyli wystandaryzowany test składającym się z 7 zadań ruchowych, które dostarczają badanemu informacji o stanie funkcjonalnym sportowca. Poprzez zastosowanie odpowiednich wzorców ruchowych FMS pozwala łatwo zidentyfikować ograniczenia funkcjonalne i asymetrię ruchu. Dzięki temu w łatwy sposób możemy wprowadzić ćwiczenia, które będą powodowały poprawę osłabionych funkcji.
  2. Obiektywna ocena przy użyciu dynamometru izokinetycznego – służy do oceny stanu mięśni, ich siły i koordynacji nerwowo-mięśniowej oraz pozwala określić ryzyko wystąpienia kontuzji. Umożliwia również śledzenie i weryfikację postępu w treningu (graficzne odzwierciedlenie ruchu).
  3. Obiektywna ocena propriocepcji przy użyciu platformy balansowej – pozwala przyjrzeć się równowadze i czuciu głębokiemu. Umożliwia określenie ryzyka wystąpienia kontuzji stawów skokowych.


Obsługa zawodów sportowych

Zawody, mecze i rozgrywki sportowe wymagają od sportowców maksymalnego wysiłku. Często wiąże się to z kontuzjami i bólem. Zespół Evomed Terapia składa się z najwyższej klasy fachowców, którzy posiadają doświadczenie z zakresu opieki zdrowotnej dla sportowców w takich momentach. Oferujemy profesjonalną, całościową opiekę medyczną zawodników podczas wszelkich imprez sportowych (takich jak mecze, zawody, turnieje), a także imprez o charakterze masowym.

Wielokrotnie prezentowaliśmy swoje umiejętności w tym zakresie, pracując ze sportowcami różnych dyscyplin. Opiekowaliśmy się piłkarzami Pogoni Szczecin (organizując zawodnikom bezpłatne testy funkcjonalne), zawodniczkami Pogoni Women, zawodnikami sztuk walki, graczami futbolu amerykańskiego z zespołu HUSARIA, golfistami, sportowcami amatorami, a także zawodnikami lekkiej atletyki (jednym z naszych pacjentów był Łukasz Chyła). Corocznie zabezpieczamy Nocne Zawody Skoku wzwyż, zawody piłkarskie młodzieży i mecze charytatywne.

Mamy możliwości pozwalające zabezpieczać imprezy zarówno ze strony medycznej (karetka, ratownik, lekarz – z uwagi na przynależność do Grupy Evomed) jak i fizjoterapeutycznej (dysponujemy zespołem kilkudziesięciu fizjoterapeutów).

Kontakt w sprawie zawodów TUTAJ .


Nasz partner

Nasi fizjoterapeuci wspierają podczas meczów klub HUSARIA SZCZECIN. Husaria to istniejąca od 2005 roku drużyna futbolu amerykańskiego, która brawurowo wygrywa kolejne mecze. Jest to dla nas powodem do dumy oraz dowodem na to, że warto wspierać tych sportowców. Korzystając z naszej bazy i możliwości współpracy z innymi członkami Grupy Evomed, kompleksowo wspieramy działania drużyny, zarówno w trakcie treningów jak i meczów.